try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
LinuxCommunity.pl

Open source w szkołach: lepiej i taniej

U nas? Nie, w bogatszych krajach - Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jak pisze Computerworld, przedstawiciele szkół, z którymi przeprowadzono wywiad, wymieniają kilka istotnych cech, które przemawiają na korzyść Linuksa z FOSS: szybsza instalacja i aktualizacja (nawet w porównaniu z Norton Ghost), prostota rozwiązania opartego na LTSP i, co ciekawe - lepsza obsługa techniczna! Okazuje się, że łatwiej jest uzyskać odpowiedź na forum internetowym czy grupie dyskusyjnej niż dzwoniąc na infolinię Microsoftu, gdzie osoba obsługując telefon czyta odpowiedzi według przygotowanego wcześniej skryptu.

school_forge.png

W jednej ze szkół postanowiono umożliwić uczniom dostęp do serwera z domu przez serwer FreeNX, dzięki czemu mogą bez przeszkód korzystać z tego samego środowiska w domu i w szkole. W innej rozważa się wykorzystanie platformy Eee PC z Linuksem - jest to jedyna sensowna możliwość obniżenia kosztów ze względu na duże wymagania systemów opartych na Windows.

Osoby zainteresowane wykorzystaniem Linuksa w szkołach powinny dodać do zakładek stronę School Forge - forum skupiającego nauczycieli, szkoły i inne instytucje zainteresowane wykorzystaniem open source w projektach edukacyjnych.